Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 22 maja 2026 roku na Rynku w Polkowicach, druh Zygmunt Kałużny został uhonorowany Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza – to jedno z najwyższych i najbardziej prestiżowych odznaczeń nadawanych przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Czytaj więcej…Nowe władze gminne Związku OSP RP w Gminie Gaworzyce
13 czerwca 2026 r. w Domu Strażaka w Gaworzycach odbył się XIII Walny Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gaworzycach. Głównym celem Zjazdu było podsumowanie mijającej pięcioletniej kadencji, wybór nowych władz gminnych Związku OSP RP na kolejną kadencję oraz wyłonienie delegatów i przedstawicieli na zjazd powiatowy Związku.
Czytaj więcej…Dzień Strażaka 🚒🚨👨🚒
W sobotę, 9 maja, w naszej jednostce obchodziliśmy Dzień Strażaka.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 16:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Gaworzycach.
Czytaj więcej…🚨 Interwencje OSP Gaworzyce – 08–12.04.2026 r. 🚨
W tym tygodniu druhowie z OSP Gaworzyce czterokrotnie wyjeżdżali do działań na terenie gminy oraz powiatu. Poniżej krótka relacja z prowadzonych przez nas działań:
Czytaj więcej…Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze za rok 2025
W sobotę, 7.02.2026r w sali remizy OSP Gaworzyce odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze podsumowujące rok 2025 jak i całą kadencję zarządu w latach 2021-2026. Przedstawione zostały sprawozdania prezesa, naczelnika, skarbnika oraz komisji rewizyjnej. Został również przedstawiony plan działania jednostki na najbliższy 2026 rok.
Czytaj więcej…Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Gaworzyce ![]()
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach zaprasza wszystkich członków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się:
07.02.2026 (sobota)
Godzina 16:00
Miejsce: Sala w Remizie OSP w Gaworzycach
Będzie to ważne spotkanie podsumowujące działalność jednostki z ostatniego roku jak i całej kadencji zarządu (2021-2025), oraz wybór nowych władz.
Serdecznie zapraszamy!

Wesołych Świąt! 🎄
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Zarząd OSP Gaworzyce, wraz z druhnami i druhami składają wszystkim Mieszkańcom Gminy i Powiatu, a także naszym Sympatykom i Przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia ![]()
![]()
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen spokoju, rodzinnego ciepła i radości płynącej z bycia razem.
Niech w Waszych domach zagości zdrowie, życzliwość i nadzieja, a Nowy Rok 2026 przyniesie spełnienie marzeń, bezpieczeństwo oraz siłę do realizacji nowych wyzwań ![]()
![]()
Dziękujemy za Wasze wsparcie, zaufanie i dobre słowo – to one dodają nam energii do służby każdego dnia ![]()
![]()
Dla naszych kolegów po fachu- przede wszystkim zdrowia, oraz tyle samo powrotów co wyjazdów! ![]()
![]()
![]()
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!🎄🧑🎄

ĆWICZENIA „STYROPIAN 2025”
3 października 2025, braliśmy udział w powiatowych ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych, które odbyły się na terenie zakładu Styropian Plus w Kłobuczynie.
Czytaj więcej…Pożar samochodu w Koźlicach
Dnia 22.08.2025r zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Koźlice.
W zgłoszeniu otrzymaliśmy informację, że pali się samochód osobowy na drodze asfaltowej przy lesie i że nie występują inne zagrożenia.
Czytaj więcej…




