W przypadku powodzi

Trójkąt

Strażacy z OSP Gaworzyce radzą jak zachować się w przypadku powodzi:

_________________________________________

Straż Pożarna kojarzy się zapewne Wam z  formacją przeznaczoną do gaszenia pożarów, jednak My Strażacy chcemy nieść pomoc w każdej sytuacji  gdy życie ludzkie jest zagrożone i tak też jest w przypadku powodzi.

Powodź

Tak naprawdę to woda jest jednym z najbardziej niszczycielskich żywiołów, dlatego w razie powodzi do pomocy przydaje się każda para rąk. Warto dowiadywać się o poziomie wody w rzece lub jeziorze, zwłaszcza jeśli nasz dom stoi na terenach zalewowych, które są poniżej poziomu wód. Najlepszym zabezpieczeniem przed wodą są worki z piaskiem które stawiają sztywną i zwartą przeszkodę dla wody.
Powodz1

Plan walki z  żywiołem nigdy nie jest schematyczny, dlatego pamiętaj, że w razie niebezpieczeństwa , to strażacy powiedzą Ci dokładnie co trzeba zrobić. Straż może nakazać Ci opuścić swój dom lub pozostać w nim i ratować swój dobytek poprzez ustawianie zapory z wyżej wspomnianych worków z piaskiem, jednak da druga decyzja podejmowana jest tylko wtedy gdy powódź nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia lub życia.

Powodz2

Ważne!

Zawsze wykonuj polecenia służb ratowniczych czy Policji! Pamiętaj, że oni walczą o Twoje bezpieczeństwo.

PolicjaPowodź

Ratownik

Ostatnią, ale równie ważną kwestią jaką trzeba poruszyć są media domowe. Otóż jasnością jest, że prąd i woda to nie najlepsze połączenie zwłaszcza jeśli woda jest wszędzie. Pamiętaj by odłączyć zasilanie sieci elektrycznej i zamknąć zawór gazu zanim będzie za późno.

Wylacznik pradu

POWRÓT