Wypadek na DK-3

W poniedziałek, 12 grudnia, tuż przed godziną 18 otrzymaliśmy wezwanie do wypadku na krajowej trójce w miejscowości Kłobuczyn. Zderzeniu uległ samochód osobowy oraz ciągnik rolniczy.

Po przybyciu na miejsce, oraz zamknięciu drogi, wraz z kolegami z OSP Kłobuczyn udzieliliśmy pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku osobom. Poszkodowani zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy poruszał się w stronę Polkowic, natomiast kierowca ciągnika rolniczego chciał przejechać na drugą stronę jezdni. Najprawdopodobniej kierujący maszyną rolniczą nie zauważył osobówki i wyjechał na jezdnię. Wtedy doszło do zderzenia. Oprócz kierowców pojazdów, w zdarzeniu nikt więcej nie ucierpiał.

Droga na czas akcji była całkowicie zablokowana.

Siły i środki zadysponowane na miejsce zdarzenia:

  • 539[D]71 – GBA 2,5/16 – Mercedes Atego 1326 – OSP Gaworzyce
  • 539[D]72 – GLBM 0,1/0,2 – Ford Transit – OSP Gaworzyce 
  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 – Mercedes Atego 1325 – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA 5/40 – MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • 538[D]89 – GLBM 0,3/0,8 – Ford Transit – OSP Kłobuczyn
  • Zespoły Ratownictwa Medycznego
  • Policja

FOTO:

Posted in Akcje i interwencje.